Утрински Весник
Македонија

117 санкционирани возачи во Скопје

1707723539 Vozachi.webp.webp

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (04.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 117 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола седум санкции, четири мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, седум санкции за користење мобилен телефон при возење.

 Изречени се осум мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, шест санкции за непрописно престројување при возење… Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можете да прочитате

Таравари во понеделник ќе ги разреши економските директори на клиниките

Петровска за „Независен“: СДСМ треба да се врати на идеолошките корени

Ципрас: Ако Заев не го променеше името ќе мораше да влезете под Република Македонија