Утрински Весник
Македонија

111 санкции за брзо возење во Куманово

111 санкции за брзо возење во Куманово

Денеска од 12.00 до 17.00 часот на територијата на Куманово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 111 возачи. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Од сообраќајната полиција апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Можете да прочитате

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме

СДСМ: Касами очигледно нема ориентација во просторот

Бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ избришан од регистарот