Утрински Весник
Македонија

Зуди Енузи Кока, брат на пиштолџијата Цуфи, нов директор на МЕПСО

Зуди Енузи Кока, брат на пиштолџијата Цуфи, нов директор на МЕПСО

Зуди Енузи Кока, брат на пиштолџијата Цуфи Кока, е назначен од Надзорниот одбор за нов директор на МЕПСО. Тој работеше како шеф на кабинет на разрешениот директор на АД МЕПСО, Сурија Рашиди.

dobivaj vesti na viber

Зуди Кока беше директор на ЈП Комунална хигиена, а го разрешија кога неговиот брат Цуфи, пукашена плоштадот „Скендербег“ за време на протести.

Можете да прочитате

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

Таравари: Зголемување на минималната плата до 800 евра за борба против имиграцијата

Лукаревска: Само кога СДСМ победува, победници се и државата и граѓаните