Утрински Весник
Свет

Зимската бура во САД откажа 1.000 летови

Зимската бура во САД откажа 1.000 летови

Речиси 1.000 летови беа откажани во вторникот низ Соединетите држави, бидејќи екстремните зимски временски услови зафатија делови од земјата.

dobivaj vesti na viber

Откажани се речиси 300 летови од Далас Форт Ворт Интернационал, а откажани се речиси 70 летови кои поаѓаат од Филд.
Други забележителни откажувања вклучуваат скоро 80 ​​летови кои поаѓаат од Остин-Бергстром Интернационал и 45 летови кои поаѓаат од Нешвил.

Првиот бран на замрзнат дожд и лапавица ќе почне да слабее откако ќе се движи низ централниот дел на Тенеси, централниот дел на Кентаки и јужниот дел на Западна Вирџинија.

Уште еден круг на замрзнат дожд и мраз ќе започне низ поголемиот дел од Тексас денес и ќе се упати во Оклахома до средината на денот, упатувајќи се кон Литл Рок, Мемфис и Нешвил, пренесува Телеграф.

 

Можете да прочитате

Францускиот парламент го поддржа владиниот план за нуклеарна обнова: Клучната точка е изградбата на шест нови реактори

Русија распореди ракетни системи на Курилските острови

Бил Гејтс ги објави предвидувања за иднината