Утрински Весник
Магазин

Жизел Бундхен сè почесто во друштво на милијардерот Софер

Жизел Бундхен сè почесто во друштво на милијардерот Софер

Пет месеци по финализирањето на брзиот развод од Том Брејди, Жизел Бундхен продолжи со нов човек – а тоа не е нејзиниот инструктор за џиу-џицу, Хоаким Валенте, дознава Дејли мејл“ од извори блиски до супермоделот.

dobivaj vesti na viber

Бразилскиот супермодел (42) го поминува времето со Џефри Софер (55), милијардер програмер и хотелиерски магнат, кој живее во непосредна близина на нејзиниот нов дом во Мајами.

Џефри е стар пријател на поранешниот сопруг на Жизел, Том Брејди, и поранешен сопруг на австралискиот супермодел Ел Макферсон.

Во неделите по разделбата на моќната двојка Бундхен – Брејди, таа беше фотографирана на одмор во Костарика во друштво на инструкторот Валенте. Се појавија фотографии од нив двајца додека јаваат коњи на плажа.

Сепак, извори блиски до Жизел изјавија за „Дејли мејл“ дека вистинскиот маж во животот на Бундхен е некој многу поблизок до дома – и поблизок до нејзиниот поранешен сопруг, и дека тоа е Џефри Софер.

 

„Тие се гледаат веќе неколку месеци и се среќаваат тајно најмалку еднаш неделно“, додава инсајдерот.

Софер поседува многу луксузни имоти, вклучувајќи го и култниот хотел „Фонтенбло“ во Мајами. Беше во брак со супермоделот Ел Макферсон, од која се разведе во 2017 година.

Можете да прочитате

(Видео) Кинезите изградија единствен пат во светот, кој минува низ средина на река

Кејт Бекинсејл блесна на моден настан во Лос Анџелес

Том Круз нема никаков удел во животот на ќерка си Сури