Утрински Весник
Македонија

Жичницата од недела ќе работи до 18 часот

Жичницата од недела ќе работи до 18 часот

ЈСП информира дека жичницата од недела (1.10.2023 год) ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17-17.30 часот ќе биде последно возење од долу нагоре, односно 17.45 часот последно возење од горе надолу.

dobivaj vesti na viber

„Посоченото работно време е во согласност со одлуката за работно време на објектот за октомври и април“, велат од ЈСП.

Од таму потсетуваат дека секој понеделник и секој последен вторник во месецот жичницата не работи поради редовни сервиси.

„Од недела (1.10.2023 год), линијата 25 (Транспортен Центар – Средно Водно) ќе сообраќа по есенски режим на работа“, дополнуваат од ЈСП.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран