Утрински Весник
Македонија

Жељко и Јована Јоксимовиќ се скараа пред камери: „Мене не ми е срам!“

Zeljko.jpg

Јована и Жељко Јоксимовиќ се скараа во емисија, а нивниот конфликт се раскажува и денес. Имено, Јована и Жељко Јоксимовиќ направија динамична атмосфера во шоуто, а во еден момент дојде до расправија.

На Жељкo му пречеше начинот на кој зборува неговата сопруга во емисијата, алудирајќи на тоа дека звучи „како да води утринска емисија“.

– Ајде, почни како ја отвараш утринската програма – „му пукна“ на Жељко.

– Но јас не почнав да ја водам утринската програма на маса! – кажа таа.

– Почна, бидејќи цело време зборуваш како во утринската програма – продолжи Жељко – Кога? Сега? Тоа не е точно – изјави таа на „Уна“.

– Ајде, како сте… „Добар ден…“ – ја имитираше Жељко сопругата.

Тогаш во приказната се вмеша Харис Џиновиќ, кој застана на страната на Јована, а ситуацијата во студиото набрзо се смири.

– Морам да ја бранам. Ако јас пеам овде, а вие овде, логично е некоја личност, било да е ваша сопруга или анонимна личност, да има желба, таа има право на тоа – рече Џиновиќ.

– Зошто? – изненадено праша Јоксимовиќ.

– Зошто?! – зачудено повтори водителката.

– Па, тој има право. Затоа што е жив човек – додаде Џиновиќ.

– Да ти кажам, десет години ја имаш истата реакција кога ќе те замолам да отпееш песна. Сосема идентично, навикнат сум на тоа. Не се срамам, мора да разберете дека целосно го гуглав ова- истакна Јована Јоксимовиќ.

Можете да прочитате

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок