Утрински Весник
Балкан

Земјотрес од 4,1 степени утрово во Србија

D181d0b8d0bbd0b5d0bd D0b7d0b5d0bcd198d0bed182d180d0b5d181 D0b2d0be D0b8d0bdd0b4d0bed0bdd0b5d0b7d0b8d198d0b0 63cba592f1357.jpeg

Утрово во 07:42 часот земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во регионот на Кладово, соопшти Републичкиот сеизмолошки завод.

Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат помали оштетувања на зградите во епицентралното подрачје, јавуваат српските медиуми.

Засега нема извештаи за евентуална штета.

Можете да прочитате

Вучиќ: Србија мора постојано да има енергија

Огромна змија снимена кај Мостар

Во сред лето: Цела Црна Гора, Босна и половина Хрватска без струја