Утрински Весник
Балкан

Земјотрес ја стресе Црна Гора

Screenshot 2024 04 02 213058.jpg
300x250 (7)

Вечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ. Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ. Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.

Ss1

Можете да прочитате

Бомбата пронајдена во Ниш од бомбардирањето на НАТО успешно отстранета и уништена

Во Ниш акција за уништување на воздушна бомба, евакуирани 1.300 луѓе

Бугарија заплени хероин вреден 9 милиони евра сокриен во душеци за спиење