Утрински Весник
Балкан

Земјотрес ја стресе Црна Гора

Zemjotres2.jpg

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора околу 15 часот.

Земјотресот е регистриран на длабочина од три километри.

Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 77 километри северозападно од Подгорица, во близина на границата со Босна и Херцеговина.

Можете да прочитате

Нови Сад: Питбул териер го нападнал својот сопственик и го убил

Земјите од регионот се уште под влијание на африканскиот топлотен бран

Турција одбележува осум години од неуспешниот обид за пуч