Утрински Весник
Балкан

Земјотрес ја погоди Албанија: се стресе во близина на границата со Црна Гора

D0b2d0be D0b5d0bb D181d0b0d0bbd0b2d0b0d0b4d0bed180 D0b7d0b0 24 D187d0b0d181d0b0 D180d0b5d0b3d0b8d181d182d180d0b8d180d0b0d0bdd0b8 219 D0b7 63cba389c2c7e.jpeg

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди Албанија.

Земјотресот се случил во 2.20 часот по локално време.

Епицентарот на земјотресот бил на 28 километри од Скадар.

Со оглед на тоа што земјотресот бил со помал интензитет, се претпоставува дека нема повредени и поголема материјална штета.

Можете да прочитате

Драма на лет за Сплит: Maж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина и се заклучил во тоалетот

Уапсен маж кој од воздушна пушка застрела момче во парк во Белград

Лицата кои се превезувале во малиот авион што се урна кај Загреб се хрватски државјани