Утрински Весник
Македонија

Пендаровски им се заблагодари на граѓаните

441505592 1014817370009173 5853460898361427999 N.jpg

Сега веќе поранешниот претседател Стево Пендаровски со куса објава на Фејсбук се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба во изминатите пет години од неговиот мандат. -Благодарност до сите граѓани за укажаната доверба и на сите соработници со кои заеднички работевме во изминатите пет години, пишува Пендаровски во објавата на Фејсбук.

Можете да прочитате

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ, разговорите се одвиваат во позитивен дух

МЕТЕО НАЈАВА И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: И во следниот период многу нестабилно со чести врнежи и грмежи – Локално повторно ќе има појава на невреме