Утрински Весник
Македонија

Започна пријавувањето за Прв до врв 2023

Започна пријавувањето за Прв до врв 2023

Започна раното пријавување за ПРВ ДО ВРВ Водно 2023, кое оваа година ќе се одржи на 21 мај.

dobivaj vesti na viber

Традиционално, на програмата на најмасовниот планински настан во регионот се трките во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, електрични велосипеди и тим-билдинг трката за компании.

Пријавувањето за трките се одвива преку веб страната www.prvdovrv.mk.

Настанот го организира здружението за спорт и рекреација Прв до врв од Скопје.

Можете да прочитате

Гостиварец изнајмил автомобил на 19 дена, па одлучил да не го враќа

(Видео) Реновирани два оддела на Клиниката за токсикологија

Отчукува часовникот до застарување на делото на Мијлаков – остануваат 16 дена до слобода