Утрински Весник
Македонија

Законот за „црните листи“ во вторник пак на владина седница

Измените на Законот за рестриктивни мерки со коишто треба политичарите и бизнисмените кои се најдоа на „црната листа“ да подлежат на санкции и во Македонија, во вторник повторно ќе се најде на владина седница.

Откако Владата вчера ги повлекла измените од собраниска процедура, од Министерството за надворешни работи како предлагач на Законот, тврдат дека измените се повлечени поради изборот на новата влада.

Можете да прочитате

Бојмацалиев на средба со СВР Тетово: Ја гарантираме безбедноста за секој граѓанин да може да го оствари правото на глас

Внимание: Дали е вистина дека во престапна година не се прават венчавки и свадба

ВМРО-ДПМНЕ уплашени заради рејтингот и високата доверба на граѓаните за Пендаровски, сметаат од СДСМ