Утрински Весник
Македонија

Законот за амнестија на осудените за „27 април“ нема да се најде на дневен ред

Законот за амнестија на осудените за „27 април“ нема да се најде на дневен ред

Законот за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година, кој беше поднесен од адвокатите Јанаки и Пешевски, нема да се најде на дневен ред.

dobivaj vesti na viber

Од вкупно 99 пратеници, 40 гласале ЗА, 58 ПРОТИВ и еден ВОЗДРЖАН.

И покрај денешниот апел на адвокатот Јанаки до пратениците во Собранието да дадат шанса да се разгледа предлог-законот, дел од нив сепак одлучија да не го дадат својот глас.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси