Утрински Весник
Македонија

Загина градежен работник од Скопје

Загина градежен работник од Скопје

Вчера на место викано „Рашанец“ на регионалниот пат Охрид – Ресен, каде што извршувал градежни работи, бил пронајден починат А.И.(47) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Известен бил Јавен обвинител и трудова инспекција, а увид извршила увидна екипа од СВР Охрид. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран