Утрински Весник
Македонија

Загина 22-годишно момче на работното место во Крива Паланка

Пронајден мртов маж, трупот даден на обдукција

Дваесет и двегодишно момче од селото Цветово, Скопко почина на работното место.

dobivaj vesti na viber

„Вчера во полицијата било пријавено дека во селото Тлминци, Кривопаланелко, додека бил на работно место во приватна фирма, врз вработениот М.М.(22) од село Цветово, скопско, паднал тврд предмет, при што тој починал“, соопшти МВР.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид извршиле јавен обвинител, екипа на ОВР Крива Паланка и трудов инспектор.

Можете да прочитате

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години