Утрински Весник
Македонија

За Груевски нема да има амнестија и ќе биде уапсен во истиот моментот кога ќе стапне во земјава, велат од СДСМ

За Груевски нема да има амнестија и ќе биде уапсен во истиот моментот кога ќе стапне во земјава, велат од СДСМ

„За Никола Груевски нема да има амнестија и ќе биде уапсен во истиот моментот кога ќе стапне во земјава. Но, нема дилема дека Груевски сепак е вистинскиот лидер на ДПМНЕ, и затоа Мицковски е толку нервозен“, соопшти СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Политиката на блокада на Мицковски е само копија на оригиналот и очигледно дека има структури во ДПМНЕ кои не се задоволни од него.

Неговата политика против Европа ќе се покаже како катастрофална за неговата партија и за него.

СДСМ ќе направи се и нема да дозволи Мицковски или кој било повторно да ни ја земе државата како заложник. Заедно со граѓаните и со проевропските политички партии ќе продолжиме да се бориме за европска Македонија додека не ја достигнеме државната цел, членство во ЕУ“, се додава во соопштението на СДСМ.

Можете да прочитате

Мицкоски: Укинувањето на Балансерот е препорака од Европската Унија

Измерени рекордни 40 степени: Кој град беше најтопол денес во Македонија

Гаши се сретна со турскиот амбасадор: меѓусебните односи се на највисоко ниво