Утрински Весник
Магазин

За да ѝ оддадат почит на кралицата, Британците чекаат 14 часа: кралот Чарлс и принцот Вилијам дојдоа да ги поздрават

Британскиот крал Чарлс Трети и принцот Вилијам ги поздравија оние што попладнето трпеливо чекаа да се поклонат пред гробницата на кралицата Елизабета.

dobivaj vesti na viber

Стотици луѓе навиваа и аплаудираа откако Чарлс Трети и Вилијам се појавија во јужен Лондон за да им се заблагодарат на оние што чекаа да и оддадат почит на покојната британска кралица.

Една жена му изрази сочувство на новиот крал додека се ракуваа, а десетици луѓе скандираа „хип хип ура“. Новиот крал и неговиот син застанале на неколку моменти да разговараат со толпата.

Медиумите пренесуваат дека Вилијам ги прашал колку време чекаат и дали им е ладно.

Некои дури и плачеле откако разговарале со него, а една жена му рекла дека „еден ден ќе биде брилијантен крал“.

Новиот крал му се заблагодари на персоналот на службата за итни случаи за нивната самопожртвувана работа.

Во меѓувреме, линијата се прошири до паркот Саутварк. На снимката се гледа дека луѓето постојано пристигнуваат, иако температурата во центарот на Лондон утринава беше прилично ниска, околу 12 степени Целзиусови.

Знак на крајот од редот ги предупредува сите што пристигнуваат да и оддадат почит на кралицата дека ќе чекаат најмалку 14 часа од таа точка.

Можете да прочитате

Клои Кардашијан во интимна прегратка на Микеле Мороне

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ во Аризона