Утрински Весник
Балкан

Вучиќ утре ќе го соопшти името на мандатарот за состав на новата влада

Vlada Srbija.jpg
300x250 (7)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ утре ќе го соопшти името на мандатарот за состав на новата влада на Србија.

По детални консултации, Вучиќ и лидерите на владејачката коалиција донесоа одлука за идниот премиер на Србија.

Ss1

Во наредните недели треба да се формира нова влада.

Ss1

Можете да прочитате

Бомбата пронајдена во Ниш од бомбардирањето на НАТО успешно отстранета и уништена

Во Ниш акција за уништување на воздушна бомба, евакуирани 1.300 луѓе

Бугарија заплени хероин вреден 9 милиони евра сокриен во душеци за спиење