Утрински Весник
Магазин

Вртоглава сума за само два настапи: Еве колку заработува Александра Пријовиќ само ова лето

Prijovic Insta 860x812 1.jpg

Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ моментално е најбараната прјачка. Годинава двапати ќе пее во најголемиот клуб на црногорското приморје, а од тие настапи, кои ќе работат на одреден процент од продадените влезници, ќе заработи 160 илјади евра.
Во моментов никој не може да и се доближи по популарност во Црна Гора. Сите ја бркаат, но таа реши да има минимален број настапи оваа сезона за да се одмори малку од актуелната концертна турнеја, но и да ги наполни батериите за продолжението на турнејата што ја очекува во текот на летото и есента. – вели изворот, додавајќи:

Иако лесно можеше да го наполни најголемиот клуб во Будва пет вечери по ред, таму ќе пее двапати – еднаш во јули и еднаш во август. Исто како минатото лето. Прија во тој клуб ќе работи на процент од продадените влезници, а бидејќи цената на билетот годинава е 30 евра, внатре можат да се сместат околу 4.500 луѓе, а само од продажба за една ноќ пеење ќе се заработат 135.000 евра. Од тоа таа ќе добие речиси 80.000, а останатото ќе оди на трошоци, како што е изнајмување дополнителен звук и ефекти – рече соговорникот на Курир.рс

Можете да прочитате

Можни караници со партнерот за еден знак, и можност за патување на друг: Дневен хороскоп (13.07.2024)

Не штедете ја климата во автомобилот, ќе потрошите само десет отсто повеќе гориво

Денеска е Павловден: Овие работи не се прават никако