Утрински Весник
Македонија

Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг

Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг

Вчера на паркинг-простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Нема договор помеѓу историчарите од Македонија и Бугарија за Охридската Архиепископија

Македонското МНР ја осуди изјавата на Костадинов, кој рече дека Македонија е втора бугарска држава

Мигранти од Мароко проселе во училиштен двор во Струмица