Утрински Весник
Македонија

Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг

Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг

Вчера на паркинг-простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии