Утрински Весник
Спорт

Воска се раздели со тренерот Берат Имери

Воска се раздели со тренерот Берат Имери

Новиот македонски прволигаш Воска Спорт се раздели со досегашниот тренер Берат Имери. За дебитанската сезона во елитата на Македонија, клубот ќе ангажира нов стратег.

dobivaj vesti na viber

„Воска Спорт објавува дека Берат Имери повеќе нема да биде шеф на стручниот штаб. По неколку дена разговори не успеавме да најдеме заеднички јазик, по што беше донесена одлука за разделба. Воска му се заблагодарува на Имери за придонесот во периодот додека го водеше нашиот тим и му посакуваме многу среќа, здравје и успех во натамошната тренерска кариера. Веруваме дека еден ден нашите патишта повторно ќе се спојат“, објави ФК Воска.

За најсериозен кандидат за нов тренер на Воска Спорт се споменува Мирсад Јонуз, а во опција се и Муарем Бајрами и Ќатип Османи.

Можете да прочитате

Црвена звезда бара друг судија, навивачите на Партизан ќе го бојкотираат дербито

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“