Утрински Весник
Македонија

Водата на Охридско Езеро 26 степени, а на Преспанско 27,5

Ohrid Scaled.jpg

УХМР за наредните денови најавува сончево и многу топло време, со температура над 40 степени.

Температурата на Дојранското Езеро изнесува 29,5 степени целзиусови, а на Охридското 26, информира УХМР.

Водата, пак, на Преспанското Езеро, според мерењата, е 27,5 степени.

УХМР за наредните денови најавува сончево и многу топло време, со температура над 40 степени.

Можете да прочитате

Средба Коцевски – Јан Коп

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk

Никој не сака да ја менува компресорската станица во Клинички центар