Утрински Весник
Македонија

(Во живо) Конвенција на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во преполната сала на „Борис Трајковски“

Konveci Askrin.jpg

Вечерва во Спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје се одржува и конвенцијата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

На Конвенцијата Пендаровски ќе ги претстави столбовите на Програмата со која од граѓаните ќе ја побара довербата за втор претседателски мандат.

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација