Утрински Весник
Македонија

Во Охрид претепан мотоциклист, потоа тој нападнал сограѓанин

Ohrid.webp.webp

Вчера во охридската полиција било пријавено дека Д.М. од селото Лешани, Општина Дебрца, додека возел автомобил по булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, удрил во мотоцикл што го управувал 47-годишниот Љ.Ѓ. од Охрид, соопштија од СВР Охрид.

Веднаш по сообраќајната несреќа, Д.М. заедно со уште две лица од селата Косел и Лешани, физички го нападнале мотоциклистот и му нанеле тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид.

Истиот ден, само дваесет минути подоцна, на кејот „Македонија“ во Охрид, 47-годишниот претепан мотоциклист физички го нападнал својот сограѓанин К.Б. (35).

СВР Охрид најави соодветни пријави за двата поврзани случаја.

Можете да прочитате

Средба Коцевски – Јан Коп

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk

Никој не сака да ја менува компресорската станица во Клинички центар