Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Започнаа градежните активности на коридорите 8 и 10д, за почеток ископана една дупка

ВМРО-ДПМНЕ: Започнаа градежните активности на коридорите 8 и 10д, за почеток ископана една дупка

Цела влада на СДС и ДУИ на чело со првиот вицепремиер Артан Груби денеска присуствуваа и се сликаа на искупување на една дупка на патниот правец Тетово – Гостивар; соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„За почеток е ископана една дупка, а со оглед на тоа дека владата единствено ја бидува за криминал, по се изгледа дека оваа дупка ќе остане единствената градежна активност на коридорите 8 и 10д кои што ќе чинат над 1,3 милијарди евра.

Ова е само еден од милион докази дека не станува збор за историски проект, туку историски криминал на владата на СДС и ДУИ“ велат од опозициската партија.

Можете да прочитате

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата