Утрински Весник
Политички Партии

ВМРО-ДПМНЕ: Уставни измени во овој парламентарен состав нема да има

Мицкоски до пратениците од СДСМ:  Немојте да дозволите Ахмети и Еди Рама заради тендери да ја втурнат државата во пекол

Уставни измени во овој парламентарен состав нема да има, во недостаток на реални проекти СДС и ДУИ се како расипана грамофонска плоча со уставните измени, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„Шест ипол години нема ниту еден поголем проект. Шест ипол години Македонија само тоне во сиромаштија, половина милион луѓе живеат со по 150 денари на ден, а власта која не нуди иднина, влегува од национална отстапка во национална отстапка.

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е дециден и тој нема да се промени, уставни измени нема да има. СДС и ДУИ зборуваа за хрватски Устав, кога рековме истиот како модел да се преслика, тие ретерираа, се виде колку се Европејци. На виделина излегоа сите лаги и клевети, се виде која е целта“, децидни се од партијата на Мицкоски.

Уставни измени, како што додаваат, не може да се носат без консензус на македонскиот народ, консензус нема.

Можете да прочитате

Апелација ја уважи жалбата на Анѓушев: случајот против Цветковска се враќа на судење

Русите во паника го евакуираа градот во близина на нуклеарната централа: „Автомобилите со часови чекаат, болниците ги испуштаат пациентите“

Комити купуваат дел од ФК Вардар: На ваков чекор се одлучивме од повеќе причини