Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДС зборува за ланскиот снег, Каевски е човекот со хациенда дивоградба, и дедо на функција кој има таен непријавен имот

ВМРО-ДПМНЕ: СДС зборува за ланскиот снег, Каевски е човекот со хациенда дивоградба, и дедо на функција кој има таен непријавен имот

СДС збори за ланскиот снег, додека директорите, министрите на власта како паразити се дограбени до позиции и места од каде печалат илјадници евра, додека не работат ништо, се огласија од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„ Нема одговор, туку само признание од СДС дека директорите земале и по 7 илјади евра плата, додека народот работи по цел месец за 30 илјади денари просечна плата. Кога веќе сме кај Каевски прашањето е, кој го мести во партијата за да кажува такви невистини и манипулации.

Тоа е истиот човек кој направи хациенда дивоградба, а неговиот дедо Алберт Муслиу криеше таен и непријавен имот од државата.

За какви морални вредности зборува Каевски, кога неговиот лидер Ковачевски беше десетгодишен директор во Телеком каде платите се и до 7 илјади евра. Го праша ли Каевски колку Ковачевски земал од Телеком каде и државата именува членови на бордот на директори и каде државата има сопственост?

Паразитите Каевски да си ги бара во сопствената власт и во својот двор“ порачаа од опозициската партија.

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8