Утрински Весник
Политички Партии

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски само чува позиција за премиер од ДУИ, Груби и Османи му ги бројат деновите

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Груби се фалеа со странски надзор, а на крај промовираа договор со фабрика за гаќи

Ковачевски само мисли дека е премиер, вистината е дека тој е само извршител, а вистинскиот газда полека се покажува. Ковачевски само премостува од неговиот претходник до неговиот наследник. Бујар Османи јавно го посрамоти Ковачевски, и му покажа каде му е местото, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

Од партијата додаваат дека додека Артан Груби прави шеми со надзорот од 22 милиони евра, додека брат му купува дуќан во сред центар на Скопје по цена од 700 евра за квадрат, Ковачевски мора да молчи и да грее фотелја за некој од ДУИ.

Ковачевски не смее да се спротивстави на ништо, бидејќи знае дека било што да каже, тој веќе може да не биде премиер, а другата опција се избори, кои знае дека ќе ги загуби, и затоа молчи и глуми англиска кралица, се вели во соопштението.

Можете да прочитате

Митева: Денешната оставка на Ковачевски е почеток на крајот за СДС и ДУИ

Jana

СДСМ: ДПМНЕ е осамено на проруската агенда, против ЕУ и без коалициски партнери

Jana

Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт