Утрински Весник
Политички Партии

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што Груби е свесен дека ќе лежи затвор, дури и самиот си ја одреди висината на казната

(Видео) Груби: Сите амбасадори што дошле кај мене шутирале, градоначалникот на Тирана даде гол со петица

Добро е Артан Груби што е свесен дека ќе лежи затвор, дури и тој самиот си ја одреди висината на казната, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ, откако претходно денес на прес-конференција првиот вицепремиер рече: „ако се проневери и еден денар од проектот за изградба на Коридорите 8 и 10д на „Бехтел и Енка“, ние политичарите да скапеме во доживотен затвор“.

dobivaj vesti na viber

„Груби лаже и затоа растура пердуви.

Кога не би лажел требаше да одговори:

Зошто прифатиле да се суспендира континенталното право и за „Бехтел и Енка“ да важи англосаксонско право?

Зошто дивоградбите и легалните објекти ќе се легализираат по исти цени?

Зошто сите грешки од проектирањето на „Бехтел и Енка“ ќе ги плаќа државата т.е. граѓаните?

Дали Груби и Ковачевски од свој џеб ќе прифатат да ги платат пеналите за обврската која ја преземале за зголемување на часовите на работна недела?“, се наведува во писмената реакција на опозициската партија.

Можете да прочитате

Апелација ја уважи жалбата на Анѓушев: случајот против Цветковска се враќа на судење

Русите во паника го евакуираа градот во близина на нуклеарната централа: „Автомобилите со часови чекаат, болниците ги испуштаат пациентите“

Комити купуваат дел од ФК Вардар: На ваков чекор се одлучивме од повеќе причини