Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Aко анкетите се нарачани, ајде СДС охрабрете се излезете на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Aко анкетите се нарачани, ајде СДС охрабрете се излезете на избори

Ако анкетите се нарачани, а ВМРО-ДПМНЕ во раскол, ајде СДС охрабрете се излезете на избори, реагира опозицијата.

dobivaj vesti na viber

„Очајот во СДС веќе пробива секоја граница, свесни се дека губат катастрофално, па сеат магла за местени анкети и раскол, ако беше така тие одамна ќе побараа избори. Вистината е сосема друга, на СДС не им гласаа двајца пратеници во собранието кога ги ставија уставните измени на 18 август. СДС има раскол во сопствените редови, а тоа го видовме на 18 август. СДС се раслојува, а тоа си го кажуваат и нивните пратеници преку фејсбул статуси. И ВМРО-ДПМНЕ и СДС и сите во Македонија знаат дека СДС ќе изгуби и ќе оди во опозиција, резултатот ќе им биде историски срам“, пишуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако од владејачката партија денеска рекоа дека не е за изненадување на наредната нарачана анкета Мицкоски да води 100:0

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран