Утрински Весник
Македонија

(Фото)НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПУКАЊЕТО ВО АРАЧИНОВО: Испалени скоро 30 куршуми кон возилото на градоначалникот

Puka Earachinovo.jpg

Обид за атентат на градоначалникот на општина Арачиново се случи денеска во истоименото населено место.

Како што дознаваме, кон автомобилот на градоначалникот Ридван Ибраими биле испукани 29 куршуми од автоматско оружје.

Градоначалникот не е повреден, но сериозна повреда има неговиот возач кој се наоѓа на скопските клиники каде му се вршат операции.

На местото на настанот има силно присуство на маскирани и вооружени припадници на полицијата.

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација