Утрински Весник
Македонија

Владата иницира постапка за одземање на државјанството на Александр Онишченко

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Владата ја информира јавноста дека, во согласност со членот 14 од Законот за државјанството на Република Северна Македонија, побара да се почнат активности за поништување на решението за прием во државјанство на Северна Македонија за лицето Александр Онишченко.

dobivaj vesti na viber

Владата го иницира барањето за одземање на државјанство на Онишченко по одржаната владина седница, на која Агенцијата за национална безбедност информира за случајот.

Можете да прочитате

Патот кон ЕУ гарантира демократски и економски развој, за борбата против корупцијата ни треба и поддршката на САД

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се две страни на еден ист медал и не гледам никаква разлика во нивните ставови

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски