Утрински Весник
Македонија

Владата ќе одржи свечена седница по повод четиригодишнината од членството во НАТО

Vlada Na Makedoni A 12022019 Cropped Scaled.jpg
Ss2

Владата денеска ќе одржи свечена седница по повод годишнината од членството на Северна Македонија во НАТО.

Со седницата ќе претстава техничкиот премиер Талат Џафери, најавија од владината прес-служба.

300x250 (7)

Деновиве се одбележуваат четири години од членството на Северна Македонија во НАТО и 75 години од формирањето на Алијансата.

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ