Утрински Весник
Свет

(Видео) Во амбулантно возило во Србија пронајдени 3 килограми марихуана, возачот уапсен

(Видео) Во амбулантно возило во Србија пронајдени 3 килограми марихуана, возачот уапсен

Полицијата открила три килограми марихуана во амбулантно возило во Србија, а возачот е уапсен, дознава „Индексонлајн.рс“.

dobivaj vesti na viber

Припадници на српската полиција од Нови Пазар го запреле возилото на брзата помош со регистарски таблички на Рашка и  пронашле неколку килограми марихуана, јавува „Нова.рс“.

Српските медиуми јавуваат дека брзата помош била запрена на стариот пат Нови Пазар – Рашка, во близина на новопазарската населба Шестово. Возачот на брзата помош е приведен во просториите на ПУ „Нови Пазар“.

Засега не се знае дали се работи за возило од Здравствениот дом во Рашка или за возило што работи на клиниките на северот на Косово, пренесува „Нова.рс“.

Можете да прочитате

Москва: Реципрочните мерки се подготвени, ако Западот го искористи приходот од замрзнатите руски средства за помош на Украина

Норвешка почна истрага за посвојувањето деца од странство, но тоа сепак е дозволено

Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП