Утрински Весник
Свет

(Видео) Унгарската претседателка доби шарпланинец од Пендаровски

(Видео) Унгарската претседателка доби шарпланинец од Пендаровски

Претседателката на Унгарија, Каталин Новак, која престојува во официјална посета на Македонија доби шарпланинец од нејзинот колега, претседателот Стево Пендаровски.

dobivaj vesti na viber

Шарпаланинецот и’ беше подарен за време на свечена церемонија по повод нејзината посета.

Новак беше дочекана со сите почести, по што се упати со Пендаровски на состанок.

Се очекува Новак да се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери и премиерот Димитар Ковачевски.

Можете да прочитате

Русија распореди ракетни системи на Курилските острови

Бил Гејтс ги објави предвидувања за иднината

Вјоса Османи: Србија не го почитува договорот од Охрид