Утрински Весник
Свет

(ВИДЕО) Украински дрон уништува руски тенк – судир на моќни оружја

(ВИДЕО) Украински дрон уништува руски тенк – судир на моќни оружја

Украинската армија објави видео за кое тврди дека на него се гледа како украински борбен дрон уништува руски тенк.

dobivaj vesti na viber

На видеото се гледа како дронот-камиказе се приближува до тенкот и доаѓа зад него. Потоа забрзува кон оклопното возило и потоа снимката исчезнува.

„Украински дрон против руски тенк. Специјалисти на Центарот за специјални операции уништија уште еден тенк на окупаторите со беспилотно летало камиказе. Русите се обидоа да побегнат, но не успеаја“, пишуваат од украинската армија.

Можете да прочитате

(Видео) Екстремни турбуленции на лет до Португалија – има повредени, храната е расфрлана насекаде

Голем шумски пожар во Шпанија, евакуирани над 1.500 лица

Кубанците денеска излегуваат на избори