Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Тричковски стрелец за АЕК Ларнака, го спаси тимот од пораз

(ВИДЕО) Тричковски стрелец за АЕК Ларнака, го спаси тимот од пораз

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски го спаси тимот на АЕК Ларнака од пораз против Пафос (1:1). Тој постогна гол во судиското продолжение и му донесе реми и еден бод на својот тим.

dobivaj vesti na viber


Гостите стигнаа до предност од 0:1 со голот на Квида во 38. минута. Тричковски влезе на почетокот на второто полувреме и во 93.минута постигна гол за конечни 1:1.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига