Утрински Весник
Спорт

(Видео) Трајковски со нов гол за реми за Ал-Феиха

(Видео) Трајковски со нов гол за реми за Ал-Феиха
300x250 (7)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски постигна уште еден гол во Саудиската лига, „извлекувајќи“ поен за Ал-Феиха на дуелот со Ал-Раед.

dobivaj vesti na viber

Во 82. минута од мечот, Трајковски го пренасочи ударот на Милан Павков за да извлече 1:1 реми, откако гостите дојдоа во водство во 24. минута со голот на Ѓоковиќ.

Со освоениот поен на две кола пред крајот Ал-Феиха е на 12. место на табелата и уште нема математички обезбедено опстанок во елитата.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина