Утрински Весник
Спорт

(Видео) Столе се сретна со идолот Буфон

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски имаше чест да се сретне со италијанската голманска легенда, Џанлуиџи Буфон, добивајќи автограм на дресот со кој беше фотографиран пред мечот со Италија.

dobivaj vesti na viber

Голманот на Рајо Валјекано стана сензација во Италија откако на тренинг пред квалификацискиот меч со Италија го носеше стариот дрес на Буфон, сега имаше можност да се сретне со Буфон, и да добие вреден автограм.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања