Утрински Весник
Македонија

Ужас во Градско: Маж се качи врз вагон и загина од струен удар

Несреќа во Драчево: Мигрант го удри струја додека лежел врз вагон, позната неговата состојба

Маж загина качен на воз од струен удар во Градско.

dobivaj vesti na viber

Од Центарот за управување со кризи објавија дека се работи за мигрант на 30-годишна возраст.

Тој се качил на покривот на вагоните на воз што сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, а несреќата се случила кај Градско кога дошол во допир со кабел на електрична енергија при што добил струен удар.

Случајот е пријавен во МВР и Итната медицинска помош. Според информациите од полицијата, лицето не давало знаци на живот, а потоа и од Итната медицинска помош било констатирано истото.

Можете да прочитате

Во Куманово било запалено македонско знаме и поставено албанско – полицијата изврши увид

Заменик министерка за здравство не знае од што починало новороденчето во Битола, испратика наредба за инспекциски надзор

27-годишен маж го запалил домот на родителите – доби забрана за доближување