Утрински Весник
Свет

(Видео) „Србијо ти благодарам“-се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот

(Видео) „Србијо ти благодарам“-се огласи Вучиќ пред почетокот на митингот

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се огласи пред почетокот на митингот кој се одржува во центарот на Белград.

dobivaj vesti na viber

Тој преку краток видео клип упати благодарност до народот.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

„Србијо, ти благодарам! напиша тој на својот инстаграм профил.

На платото пред Народното собрание во Белград, во тек е митингот „Србија на надежта“. Вучиќ, предходно истакна дека сите треба да дојдат во главниот град и да ја поддржат слободарската политика на единство и независност.

Можете да прочитате

Протече нов нацрт договор на СЗО: „Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Бремен маж на насловна на познат магазин го шокираше светот: „Јас сум доказ дека може“

Серија напади врз Русија: Гранатирани села, беспилотни летала погодија складиште за гориво