Утрински Весник
Македонија

ВИДЕО: Со два хеликоптера на МВР изгаснат пожарот во крушевско

Screenshot 20240701 220718 Youtube.jpg

Денеска (01.07.2024), два хеликоптера од Одделот за воздухопловни единици го изгаснаа шумскиот пожар кој попладнево изби во атарот на крушевското село Пуста Река.

По добиено барање од ЦУК, на пожарот двата хеликоптера исфрлија над 40 тона вода и во координација со пожарникарите, пожарот е целосно изгаснат.

Можете да прочитате

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО

ЦУК: Активни се пет пожари – Покрај хеликоптерите денеска се активираат и ер-тракторите

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат