Утрински Весник
Свет

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Нарањала во Еквадор.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 13 часот и 12 минути по локално време.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓето во паника излегуваат на улиците.

Се очекуваат можни последователни потреси.

Можете да прочитате

(Видео) Еден загинат, 33 повредени во напад на станбена зграда во Запорожје

Пукање во училиште во Денвер – ученик повреди двајца професори, полицијата трага по напаѓачот

Шведска го усвои законот за пристапување во НАТО додека чека ратификација