Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) ПСЖ го реши Лион за едно полувреме

(ВИДЕО) ПСЖ го реши Лион за едно полувреме

Пари Сен Жермен неочекувано лесно го победи Лион на гости со 1:4. „Светците“ решија сѐ во првото полувреме кога поведоа со 0:4.

dobivaj vesti na viber

Килијан Мбапе од пенал погоди во четвртата минута, а потоа стрелаа и Ашраф Хакими, Марко Асенсио, и серијата повторно ја затвори Мбапе во 45.минута.

Во вториот дел, Лион постигна почесен гол преку Толисо од пенал во 74.минута од мечот.Можете да прочитате

Истрага против четворица играчи на ПСЖ поради навредливи песни

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд

Зидан одбил понуда од Марсеј