Утрински Весник
Спорт

(Видео) По Јувентус, Сасуоло го шокираше и Интер

(Видео) По Јувентус, Сасуоло го шокираше и Интер

Фудбалерите на Сасуоло по Јувентус го шокираа и Интер. Сасусло среде Милано, му го нанесе првиот пораз на Интер оваа сезона. На „Џузепе Меаца“, екипата од Реџо Емилија победи со 2:1.

dobivaj vesti na viber

Интер имаше водство од финишот на првиот дел кога Дамфрис постигна гол. Во вториот дел, Бајрами ја искористи кардиналната грешка на голманот Зомер и го изедначи резултатот, а во 64.минута Беради со брилијантен гол ги постави конечните 2:1.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања