Утрински Весник
Македонија

(Видео) Пиво на езерце, фудбал на трева – сонцето ги извади сите на прошетка во Градски парк

(Видео) Пиво на езерце, фудбал на трева – сонцето ги извади сите на прошетка во Градски парк

Сончевото време ги извади скојани од дома, иако времето е постудено од претходните денови. Вообичаеното викенд сврталиште на оние на кои не им се качува до Водно е Градскиот парк.

dobivaj vesti na viber

Во Градски парк со дружба, спорт или лежерна прошетка – животот е поубав.

 

 

 

Можете да прочитате

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години