Утрински Весник
Спорт

(Видео) Ѓоковиќ во солзи ја прослави победата, плачеа и фановите

(Видео) Ѓоковиќ во солзи ја прослави победата, плачеа и фановите

Новак Ѓоковиќ е шампион на Австралија Опен и повторно прв на АТП листата. Српскиот тенисер ја освои Австралија една година откако беше депортиран од таа земја како криминалец.

dobivaj vesti na viber

Тој мирно ја прифати победата, се поздрави со ривалот, а потоа отиде до својата ложа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Сè изгледаше нормално. Новак бурно славеше со својот тим, а потоа ги прегрна братот Марко и мајката Дијана. Започна да плаче и седна на подот.

Емоциите се префрлија од ложата на останатите на трибините, па многу фанови на најдобриот тенисер на светот беа во солзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања