Утрински Весник
Спорт

(Видео) Напаѓачот на Барса, Ориол танцува во традиционална носија

(Видео) Напаѓачот на Барса, Ориол танцува во традиционална носија

Новиот напаѓач на Барселона, Ориол Ромеу се врати на своите корени, откако во неговото родно градче Уљдекона во близината а Барселона присуствуваше на традиционалниот Терес дел Ебре фестивал, облечен во традиционална носија и учествувајќи во „танцот на шаловите“ на главниот плоштад.

dobivaj vesti na viber

Според каталонското радио „РАЦ1“, присутен бил и дефанзивецот на Џирона, Алеиш Гарсија, кој исто така потекнува од градчето, но тој не танцувал.

Ромеу е врати во својот прв клуб Барселона ова лето во изненадувачки трансфер и досега е стартер во првите три меча на каталонскиот клуб.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања